2 věci, které musíte znát abyste dosáhli čeho chcete

ferrari-jak-dosahnout-sveho
Ferrari foto by Teerapun – freedigitalphotos.net

Lidé často žijí v přesvědčení, že vše je složité, technologicky náročné a proto nedosažitelné. Pravdou je ovšem úplný opak. K tomu abyste dosáhli všeho co chcete, vám stačí jen a pouze dvě věci.

Vědět jak – Pokud např. chcete upéct koláč, potřebujete recept a pokud se jím budete řídit, koláč upečete. Čím lepší a přesnější recept budete mít, tím lepší bude i výsledek. A když koláč budete péct vícekrát, už ani nebudete recept potřebovat, v tu chvíli jste se naučili péct koláč. Jak vidíte, není v tom žádná nadpřirozená síla, jen následujete postup, který již někdo vytvořil. Ať už se chcete naučit nebo dosáhnout cokoli, pro vše existují knihy, semináře, kurzy.

Když byl Michael Kopmeyer dotázán, který z jeho 1000 principů úspěchu je ten nejdůležitější, odpověděl: “používejte prověřené metody, učte se od expertů. Nikdo nežije tak dlouho, aby sám mohl vyzkoušet všechny chyby“.

Pokud se vám zdá, že to čeho chcete dosáhnout je příliš složité a prověřená metoda na to není, inspirujte se strůjcem prvního automobilu Henry Fordem, který řekl: “I ten největší úkol na světě může být dosažen, pokud je rozdělen na menší části”.

Chtít – I když budete mít ten nejlepší návod či učitele na světě,pokud nebudete chtít, vašeho cíle nemusíte nikdy dosáhnout. Chtít neznamená chtěl bych, ale chci! Chci něčeho dosáhnout, chci upéct koláč, chci se naučit anglicky, chci …

K tomu je třeba udělat první krok a to nejlépe právě teď. Jak již před více než 2 500 lety řekl čínský učenec Lao C´: “I cesta dlouhá tisíc mil začíná jedním krokem”. A právě teď je ten nejlepší okamžik ho udělat.

Shares 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *