3 způsoby jak se obklopit těmi správnými lidmi

nejlepsi pratele
foto: freedigitalphotos.net, by photostock

Říká se, že jsme průměrem 5 nejbližších lidí, které máme kolem sebe. To kým jsme obklopeni nás tedy formuje více, než si chceme připustit. Možná jste ve svém životě na 100% šťastni, pak následující článek není pro vás. Avšak v případě, že tomu tak není, pak je následující článek právě pro vás. V něm se dočtete, jaké jsou 3 nejdůležitější způsoby, které vám pomohou najít si kolem sebe ty správné lidi.

1) Jsme tím kým jsme a tam kde jsme na základě toho, jak jsme se v minulosti rozhodli. Jakou práci přijmeme a tedy jaké kolegy máme, čím jsme se vyučili, nebo jakou školu jsme studovali, jaké přátele si vybíráme, koho si vezmeme. Pokud chceme něco v našem životě změnit, abychom získali něco nového, musíme se oprostit od něčeho starého. Oprostit se od lidí, kteří nám nepomáhají a v mnoha případech to budou i staří přátele, vztahy či dokonce manželství. Přestat se stýkat se členy rodiny, kteří vás neustále kritizují nebo dát výpověď ve své současné práci, pokud není v souladu s námi a tím co chceme.

A začít se obklopovat lidmi, kteří nás podporují v našich záměrech.

2) Jak řekl Ghándí: “Buďte změnou, kterou chcete vidět ve světě“. Jsou lidé, které v životě můžeme opustit snadno a jsou tací, u kterých to z jakýchokoli důvodů tak snadné není. Staří přátelé, členové rodiny či partneři. Když půjdeme naší cestou, je třeba dát těmto lidem čas, aby ji přijali. Dva, tři měsíce, nejdéle však rok. Pokud tito lidé budou vůdči nám stále stejně negativní, je třeba udělat další krok. Odejít.

3) Ať tomu věříme nebo ne, v životě přitahujeme myšlenky a lidi v souladu s naším myšlením a cíly. Pokud budeme číst ty správné recepty, pokud budeme chtít dosáhnout našich cílů a tedy pracovat na jejich dosažení, nebo budeme poslouchat pozitivní zprávy, vytvoříme si kolem sebe jakési neviditelné pole, které bude přitahovat podobně smýšlející lidi. Rozhodně není třeba se obávat, že budeme osamoceni, naopak se velmi brzy opklopíme lidmi, jejihž společnost nás bude bavit a těšit.

Shares 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *