5 neřestí, které mnohým brání dosažení bohatství

hydroplan a bohaty zivotza některé můžeme a za některé ne, v každém případě se všemi můžeme neco dělat. Jak se často říká, je to o nastavení mysli a o vůli.

1) Nikdy se nám nepoštěstilo potkat někoho opravdu bohatého. Ať už ve škole, v práci, na dovolené či prázdniních. Nemáme nikoho takového mezi přáteli ani v rodině. A protože nemáme vzory, myslíme si, že je to nemožné. Avšak možné to je!

2) Nikdy se nerozhodneme být bohatými. Dokud se nerozhodneme, nic se nezmění. Pokud budete stále dělat to samé co doposud, nic se samo od sebe nezmění, změna musí přijít od nás samotných.

3) Prokrastinace. Moderní a populární slovo, které znamená “chorobné odkládání povinností na pozdější dobu”. Protože i když potkáme někoho, kdo je úspěšný či bohatý (a nejčastěji oboje), rozhodneme se, že i my budeme úspěšní, odkládání to všechno může zhatit. A nezačněte pozítří, ani zítra, ale dnes. Právě dnes je ten nejlepší den se např. naučit 10 anglických slovíček a zítra dalších 10. Za 3 měsíce budete umět 70% nejpoužívanějších anglických slov a při konverzaci v angličtině se nebudete cítit trapně. A kolega či známý, který vás uslyší řekne jen: wow! Je třeba mít na paměti, že žádný úspěch nepřijde hned a nevzdávat se hned, když nevidíte okamžité výsledky nebo narazíte na první překážku. Myslíte že učení se angličtiny s bohatstvím nijak nesouvisí? Zkuste to a uvidíte, že mnohem víc, než si teď dokážete představit.

4) Neschopnost odkádat uspokojení. Většina lidí nedokáže odolat pokušení utratit poslední korunu hned, jakmile mají tu možnost. A pokud si zařídí kontokorent, do měsíce ho mají vyčerpaný, stejně tak s kreditní kartou. Pokud se nenaučíte toto pokušení ovládat, nikdy se nestanete bohatými.

5) Neschopnost předvídat. V životě existují nepředvídatelné situace proti některým je člověk krátký. Je ovšem třeba zdůraznit, že na valnou většinu situací se lze připravit a i u těch, proti kterým jsme krátcí můžeme eliminovat následky. Je mnoho párů, kteří očekávají potomka a po jeho narození si berou půjčky na kočárek a dětské oblečení. Ovšem děti se nerodí z čista jasna a příroda nám dává dostatečnou dobu na to, připravit se na radostnou událost. Pokud vidíme, že je tuhá zima, pak bychom měli předvídat nedoplatek za vytápění a připravit se na něj.

Shares 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *