9 znaků přitažlivosti

atraktivni zenaŘíká se, že krása je v očích toho, kdo se dívá. Jenže co je opravdu krásné? A kdo o tom rozhoduje? Můžeme tomu nějak pomoct? Existuje mnoho společenských determinantů, které nám určují, co by se nám mělo líbit (např. reklama), nicméně existují i takové, zakořeněné v našem podvědomí.

Symetrie

Symetrie v obličeji a celého těla hraje důležitou roli v tom, jak vnímáme krásu. Co je symetrické je krásné. A nic není tak krásné jako dvě velké symetrické oči. Nebo ano?

Poměry v obličeji

Mezera mezi očima by měla být tak široká, jako je jedno oko. Ústa by od očí měla být vzdálená asi 1/3 z celé délky tváře.
Také vám přijde vzezření Vladimíra Putina trochu divné?

Naši rodiče

V otázce vnímání krásy hrají naši rodiče hned dvojí roli.
1. jejich věk, kdy jsme se narodili – pokud jsme se narodili starším rodičům, budou nás v dospělosti přitahovat spíše starší lidé a naopak
2. vzezření našich rodičů – pokud je naším otcem vyšší štíhlý muž, potom jejich dcerám budou vyšší štíhlí muži připadat zajímavější.
Pokud je naší matkou podsaditější bruneta, budou mít její synové tendenci najít si někoho právě takového.

Vůně

I přesto že čich u lidí není nejrozviutější smysl, je velmi důležitý. To jak vám protějšek voní je pro dlouhodobý vztah mnohem důležitější, než jak se vám líbí svým vzezřením. Čich je také smysl nejvíce propojený se vzpomínkami.
Míry

Jsou indikátorem ženské schopnosti nosit a porodit zdravé děti. Proto jsou míry pro ženy tak důležité. V případě mužů takovou roli nehrají.

Výška

Je naopak důležitější v případě mužů. Vyšší muži jsou pro ženy přitažlivější, než muži nižšího vzrůstu. V případě žen výška nijak důležitou roli nehraje. Ovšem u žen platí, že čím delší nohy, tím lépe.

Čím mladší, tím lepší

I přesto, že v otázce atraktivity vstupuje do hry mnoho faktorů, věk hraje nejdůležitější roli ve vnímání přitažlivosti partnera.

Úsměv

I přes genderovou rovnoprávnost vnucovanou ženami, vnímání úsměvu není oběma pohlavími vnímáno stejně. Pro muže jsou přitažlivější ženy, které se usmívají. Pro ženy jsou zase přitažlivější drsnější muži.

Vousy

jsou předností samozřejmě pouze v případě mužů. U nich platí, že strniště je přitažlivější, než hladké oholení. Nejpřitažlivější pro ženy je pak středně dlouhý vous.

Shares 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *