Desatero: Jak se dostat snáze z dluhů

horske-jezeroDostat se do dluhů je snadné, dostat se z nich je složité. Buďte trpěliví a mějte radost z každého úspěchu, kterého na cestě z dluhů dosáhnete.Zde jsme pro vás připravili desatero, které vám pomůže k tomu, aby vaše cesta byla snažší.

1) Udělejte si seznam věcí které potřebujete a věcí které chcete. Ty které chcete budou muset počkat na dobu, kdy budete bez dluhů.

2) Jak můžete zredukovat vaše povinné výdaje? Zhasínejte, když nejste v místnosti, netopte, když nejste doma, větrejte intenzivně a krátce.

3) Pro placení používejte hotovost.

4) Každý den vyberte všechny mince z peněženky. Na konci měsíce jimi snižte dluh s nejvyšším úročením.

5) Dejte svou kreditní kartu do vody a nechte zmrazit.

6) Pro malé nákupy nechoďte do velkých řetězců. Množství věcí, z nichž většina je ve slevě, se vás snaží přesvědčit, že je musíte mít. Nemusíte, nevystavujte se zbytečnému pokušení.

7) Nenoste u sebe víc peněz, než budete ten den potřebovat.

8) Pište si všechny svoje výdaje.

9) Mnoho bank umožňuje dát si vlastní fotografii či obrázek na platební kartu. Dejte si tam co byste opravdu chtěli a při každém použití karty zvažte, zda vás od toho nákup nevzdaluje.

10) Myslete na to, jak dobře vám bude až se zbavíte dluhů. Všechno to, co platíte nyní na úrocích si budete moct užít pro sebe.

11) Na světě je spousta krásných věcí, které můžete dělat a jsou zdarma. Inspirujte se.

Shares 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *