Jak na to, aby vám na konci měsíce nezůstala nula v peněžence

penezenkaMnoho z vás trápí koncem každého měsíce pohled do peněženky. Dluhy sice nemáte, ale vůbec vám není jasné, jaktože je peneženka zase prázdá, když jste vlastně nic nenakupovali. Prostě nedokážete udržet korunu.

Zde vám přinášíme souhrn rad jak na to, aby vám na konci měsíce nezůstala nula v peněžence.

1) Úkolem člověka není utratit všechny peníze! Mnoho lidí prostě nemá pokoj, dokud má nějaké peníze a děljí vše pro to, aby je do posledního haléře utratili. Přesto se však musíte přenést, na světě je spousta krásných věcí, které můžete dělat a jsou zdarma. Tak si je užijte a přestaňte se trápit tím, že máte peníze, které musíte utratit.

2) Když jdete na nákup, napište si seznam věcí, které chcete koupit. S sebou si pak vezměte částku, která přibližně odpovídá seznamu. Tak zabráníte pokušení koupit věci, které vůbec nepotřebujete. Pokud se vám stále nedaří, pošlete na nákup partnera, nebo si objednávejte přes internet.

3) Na nákup nechoďte hladoví.

4) Pro malé nákupy nechoďte do velkých obchodů.

5) Nekupujte balení tři v jenom a podobné. K věci kterou potřebujete totiž dostanete další dvě, které nepotřebujete.

6) Nesbírejte bonusové samolepky apod. Věci které si pak díky nim můžete “se slevou” koupit totiž velmi pravděpodobně vůbec nepotřebujete. Navíc je jejich kvalita často pochybná.

7) Nalepte si na schránku “Reklamu NE!”. Úkolem reklamních letáků a slevových akcí totiž není, abyste ušetřili, ale naopak, abyste co nejvíce utratili. Věci ve slevách jsou navíc často nekvalitní, kvalitní zboží se totiž nemusí podbízet cenou. Slevy se vyplatí pouze v případě, že využijete akci pro větší nákup zboží, které má dlouhou dobu trvanlivosti a potřebujete ho dostatečně často – Prací prášky, dětské pleny apod.

8) “Zdarma” je v obchodě vždy podmíněno a ani účelem zdarma není, abyste utratili méně. Právě naopak! Pokud je něco zdarma, vždy by se vám měla v hlavě rozsvítit varovná kontrolka.

9) Plaťte pouze v hotovosti, s kartou má člověk neustále mylný pocit, že má po ruce nikdy nevysychající pramen.

10) Nenakupujte věci příliš dopředu. Mějte věci vybrané, ale kupujte je až když je budete potřebovat.

11) Zvažte, zda není výhodnější si věc spíše zapůjčit než zakoupit.

Ať se vám daří!

Shares 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *