Rozpočtové priority

Nějčastější problémy které můžeme najít ve výdajové části rozpočtu jsou

a dům který je příliš velký

b auto které je příliš luxusní

c náš životní styl který je příliš nákladný.

Možná to není Váš případ, potom tedy máte své výdaje pod kontrolou. V každém případě je zde několik tipů, jak lze výdajům učinit přítrž.

Začněte tím, že se zřeknete malých, ale zbytečný výdajů. Tím v žádném případě nezbohatnete, nicméně je jednoduché tyto výdaje najít a použít ve svůj prospěch. Možná si nemusíte dávat každý den drahou kávu v kavárně, možná by šlo nakoupit domácí potřeby když jsou ve slevě, možná by šlo v zimě mít topení nastavené o jeden stupeň méně, možná není potřeba používat automobil i pro cestu, kterou člověk zvládne za 20 minut dojít, začnete opravdu důsledně zhasínat v místnostech, kde právě nejste, … . Šetření na těchto – i naprosto nesouvisejících – místech se navíc nasčítá a nakonec zjistíte, že to dohromady dělá zajímavou částku, kterou lez využít mnohem zajímavěji.

Omezte větší výdaje

Zde

Přezkoumejte vaše daně

Pokud jste zaměstnáni, pak za Vás daňové srážky řeší zaměstnavatel. Je však třeba zkontrolovat, zda uplatňujete všechny odpočty, na které máte nárok. Zejména na vyživované děti, odečtení úroků z hypoték, úvěrů ze stavebního spoření či životního pojištění. Pokud jste dárci krve, pak máte kromě dobrého pocitu i nárok na daňový odpočet, stejně tak pokud jste přispěli na charitu. Dalším možným odpočtem je i pokud jste se dále vzdělávali.

Shares 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *